כניסה
בעל מקצוע?
הצטרף למעגל המקצוענים לחץ כאן
תגיות פופולריות

איך לעצב דירה שכורה בלי להשקיע כסף רב?

אחד מהנושאים בהם התמקדה מחאת הדיור הוא המצב הגרוע והלא אנושי של הדירות אותם אנו נאלצים לשכור מחוסר ברירה. דירות קטנות שלא עברו שיפוץ, דירות שדורשות תיקונים רבים, או דירות קטנות שנראות לעיתים כמו חלקים ממשהו שהיה פעם דירת שלושה חדרים. כשאתה שוכר דירה, אתה תמיד מתלבט אם וכמה להשקיע בה, כי הדירה לא שלך וגם לא תהיה לעולם.עם זאת, אנחנו רוצים לחיות בתנאים טובים ולהרגיש נעים ובבית לפחות בתקופה בה אנו מתגוררים בדירה.

אז איך משנים דירה שכורה בלי לשנות הרבה את חשבון הבנק?
בחדרים מסוימים בדירה או בחדר האחד שהוקצה לכם, יש אופציה, על ידי מספר שינויים קטנים שאנו יכולים לעשות, להנעים את מראה הדירה, מבלי לערב את בעל הדירה ולאלצו לתקן או לשפץ ובכך לסכן את יחסיכם עימו.
אחד החדרים החשובים בדירה הוא המטבח,  בין אם מדובר במטבח אמריקאי ובין אם מדובר בחדר המכיל מטבח אמריקאי, יש להבין שהמטבח הוא לב הבית, מקום בו מבשלים, אוכלים, שותים קפה בבוקר ואפילו מארחים. לכן, חשבו איך להפוך אותו לנעים נקי ומזמין. בהינתן ארונות מטבח מכוערים,  תמיד ניתן לקנות טפט מעניין ולצפות את ארונות המטבח, רצוי להשתמש בטפט בהיר הנותן תחושה של ניקיון ולא טפט חום דמוי עץ, המשרה מראה זקן ולא אסתטי.

במקומות בהם קיימת חלודה, יש לנסות להסיר אותה בכל דרך ולאחר מכן לצבוע בצבע נגד חלודה (פריימר) רצוי לבן ולסיים בפיניש של צבע כסוף (במקרה של צינורות או ברזים חלודים). על רצפות ישנות ומוכתמות, רצוי לפרוס שטיחים דקים או מחצלות שאינם יקרים וקלים לניקוי אשר יעשו את עבודת הסוואת המרצפות ויעניקו לדירה מראה חמים יותר. רצוי להשתמש בשטיחים בעלי צבעוניות ובהירות,  למניעת בליטה של כתמי בוץ או נעליים. צביעת הדירה היא דבר שתתבקשו לעשות בעת עזיבתכם את הדירה. אז אם כבר צובעים בסוף, אפשר לצבוע גם בהתחלה בצבע מיוחד אשר מרגיע אתכם או משמח אתכם. הקפידו להשתמש בצבע אשר ניתן יהיה להסתירו בלבן בסוף השכירות להחזרת המצב הקודם. ריבוי תקעים או חוטי חשמל ניתן להסתיר בעזרת עציץ גדול המכיל צמח שמתאים לתוך בית.  שקעים חשופים לעומת זאת יש לחייב את בעל הדירה לתקן.

רטיבות באמבטיה היא בהחלט דבר שיש לבוא איתו לדיון עם בעל הדירה, במקרה שבעל הדירה לא מוכן לפתור את בעיית הרטיבות מהשורש, יש לבקש ממנו לאטום את המקום ולצבוע בצבע נוגד עובש. רשתות לא מושלמות אפשר לבקש להחליף, אם בעל הבית לא מעוניין, אפשר לתפור בחוט כהה את החורים למניעת כניסתם של ברחשים וג'וקים למיניהם. לבעלי החצר או הגינה אשר מעוניינים לשבת לעיתים בחצר אך לא יכולים מפני שהשמש חזקה מידי ולא קיימת סככה או פרגולה באזור, מומלץ לגדל גפן ולמשוך אותה בעזרת כמה חבלים אל גג הבית או בסיס אחר. הגפן מתפתחת מהר ומשמשת כפרגולה טבעית ומקור צל מדהים.
התיקונים הקטנים האלה אומנם לא ישיגו לכם את דירת החלומות, אבל הם יגרמו לכם להרגיש בבית, ויקנו תחושת סיפוק שגם אנחנו שיפוצניקים קטנים שיכולים לשנות קצת ובעתיד לשנות הרבה! בהצלחה!
�ו!

כל הזכויות שמורות | A|N|D © 2010

Powered & Designed by comrax