כניסה
בעל מקצוע?
הצטרף למעגל המקצוענים לחץ כאן
תגיות פופולריות

ג'קוזי ביתי - החלום הרטוב מתגשם

ג'קוזי בחצר הוא חלום המשותף לרבים. כיום, ג'קוזי בחצר הבית אינו רק מותרות או אטרקציה שניתן למצוא רק בצימרים או מלונות ובבתים פרטיים רבים ניתן לראות ג'קוזי בחצר האחורית.
אחד היתרונות בג'קוזי הוא היותו מוצר רב עונתי אשר מצנן ומרגיע את גופינו בקיץ ומחמם ומזרים את הדם בחורף, נוסף על יתרונותיו הבריאותיים.

ג'קוזי – דגמים וגדלים
אז מאיפה מגיע הג'קוזי אלינו לטובה? הג'קוזי הסטנדרטי מיובא משלוש ארצות עיקריות סין, ארה"ב וישראל.
להבדיל מבריכות ביתיות שמוצעות לצרכן  כשני סוגים בלבד, דגמי הג'קוזי הביתי הינם שונים ומגוונים, החל מהנדסת צורת הישיבה בג'קוזי וכלה בסירקולציות זרמי המים בג'קוזי.
גדלי הג'קוזי נמדדים לפי מספר מקומות הישיבה. הג'קוזי הביתי נע בין ארבעה מקומות ישיבה לשבעה מקומות ישיבה ומכיל 1.5 קוב מים לכל הפחות.
גודלו של ג'קוזי ביתי קטן הינו  2.05X2.05 מטר רבוע, גדול יותר 3.80 X2.23 במקרים קיצוניים וסבילה קיימים דגמי ג'קוזי לארבעה עשר מתרחצים בג'קוזי שגודלו 5.5 X2.25.
לג'קוזי ישנן דפנות בגדלים שונים בהם ניתן לעשות שימוש נוח לצרכי גישה קלה לאביזרים נחוצים. אוהבי הגאג'טים יוכלו להשקיע בג'קוזי עם מסך טאצ' בדפנות ששולט בכל אופציות הג'קוזי כגון זרימת המים, ריקון, חימום קירור ועוד.

עלויות ותחזוקה
אז כמה כסף עלינו להזרים? מחירי התענוג נעים בין 14,800 ל35,000 ₪ לג'קוזי מתוצרת הארץ. המחיר של  ג'קוזי מתוצרת חו"ל יכול להגיע עד ל200,000 שקלים תלוי בגודל  וברמת הטכנולוגיה הסניטרית שהוא מספק.
הג'קוזי יכול להיבנות על כל סוג קרקע. התהליך הוא חפירת בור בגודל המבוקש, תחימתו וריפודו ברשת ברזל כפולה (הקרויה רשת 8) שאל תוכה נוצק בטון שבתוכו מוטבעת האמבטיה בתוך בור הבטון בשילוב עם גוף האמבטיה.
 אזי, מותקנת הצנרת עם מקום למשאבה, צנרת מים ומערכת הביוב. הסירקולציה של המים באמבט מופעלת בעזרת משאיבה. זמן הבנייה בבית סטנדרטי נע בין שבוע וחצי לשבועיים, בהתאם לבעל המקצוע.
התחזוקה השוטפת של הג'קוזי כרוכה במילוי וריקונו ממים, פעולה זאת נעשית על ידי צינור שמחובר לשימוש בחדר מכולות קטן המותקן בסמוך לג'קוזי שבחובו ספונה משאבה חשמלית.
שמירת ניקיון  נעשית על ידי פריסת יריעת בד בסוף השימוש המגנה על המבנה מלכלוך. מומלץ להתייעץ עם איש המקצוע לגבי חומרי ניקוי מתאימים לניקיונו.
בעלי ג'קוזי בחצר מעידים שאטרקציה זאת היא ערך מוסף לבית, לדיריו ולאורחיו. לטענתם,
הוא משרה אווירה של רוגע, מהווה מקום אהוב ומקור להרגעות בסופי שבוע.
לאמידים שבינינו קיימות היצע רב של דגמי ג'קוזי משוכללים עם מספר מקומות רבים יותר ופונקציות נוספות.
מעמד הביניים יוכלו למצוא ג'קוזי למכירה גם באתרי היד השנייה ויוותר רק לחבור עם קבלן שיבצע את הבנייה. בשני המקרים גם יחד, חשוב לבחור בקפידה את הקבלן המבצע ולהתרשם מעבודותיו הקודמות. כך או כך, במדובר בחוויה מרעננת יוקרתית ומעשירה שבצידה ערך מוסף בריאותי.

כל הזכויות שמורות | A|N|D © 2010

Powered & Designed by comrax