כניסה
בעל מקצוע?
הצטרף למעגל המקצוענים לחץ כאן
תגיות פופולריות

הקמת בריכה בחצר הבית

אז אחרי שרכשתם את  בית חלומותיכם, עיצבתם אותו בדיוק כמו שרציתם והוספתם יחידת דיור לילדים, נותר לשקול האם כדאי להשקיע בבריכה ביתית.
היום, כבר לא  נדיר למצוא בריכות פרטיות אצל השכנים והקרובים. למעשה, ככל שהתחממות הגלובלית מתגברת כך הופכת הבריכה הפרטית לפופולארית ונחוצה.
בעלי בריכות מעידים שגם אחרי שנים של שימוש בבריכה הם לא מתחרטים על בנייתה והיא מוקד שעשוע לנכדים, לאורחים ומקום טוב לטבול בו אחרי יום מפרך. כך או כך, בריכה פרטית מקנה תחושה של יוקרה ורוגע בבית.
תנאים מתאימים לבניית בריכה בחצר הבית
קיימים שני סוגי של בריכות אותן ניתן לבנות בחצר הבית. הסוג הראשון הוא בריכת בטון והשני הינו בריכה מתועשת. סוג אדמת הקרקע בביתכם אינו משנה בבניית כל אחת מהבריכות הנ"ל.
גודל השטח לבניית הבריכה כולל השוליים צריך לעמוד על 72 מטר רבוע (6X16) לבריכה ביתית ממוצעת שגודלה 45 מטר רבוע (6X12) ותכולתה 50 קוב מים.
המחירים לבריכות  תעשייתיות בסדר גודל זה נעים בין 80,000 ל-100,000 שקלים. בבריכות בטון המחיר יהיה כפול ויעמוד על סביבות ה-200,000 שקלים.
שלבי הבנייה והחומרים
בבניית בריכה תעשייתית, אחרי חפירה בשטח שהוקצה לבריכה, נבנית רצפת בטון היצוקה אל תוך תבנית דפנות פח מסוג מגלבן עבה, אשר עטוף בחול רך ודק הבולם את הלחץ מים ומצופה בציפוי וניל המודבק לרצפה ולדפנות על ידי לחץ מים.זמן בנייה של בריכה מסוג זה אורך בין חודש לשלושה חודשים.
בבניית בריכת בטון, לאחר חפירה בשטח שהוקצה לבריכה, מורכבות רשתות ברזל לרצפה ולדפנות ובעזרת מכונת בטון, בדומה לבניית מקלטים, נוצק  בטון סביב הרשתות.
בבסיס מונחות תבניות מתכת שלתוכן נוצק הבטון והן הבסיס לבריכה. בריכות הבטון מצופות לבסוף במוזאיקה ופסיפס.
הן בבריכת בטון והן בבריכה מתועשת מותקנים אובייקטים הנקראים ג'טים המיועדים להזרים מים בלחץ מדפנות הבריכה המשמשים לעיסוי ויצירת אפקט הג'קוזי.
תחזוקה וניקיון הבריכה
ישנן שתי אופציות לניקיון הבריכה לאחר השימוש: האחת היא שימוש ברובוט המנקה ושואב את הקרקעית, והשנייה היא שימוש  בכלור נטור המזריק כלור במינון מסוים אל תוך המים על מנת לחטא את הבריכה מחיידקים. שני האופציות אפשריות, כאשר הראשונה יקרה הרבה יותר.
על מנת לשמור על ניקיון הבריכה, יש להשתמש ביריעה המכסה את פני השטח. יריעה זאת נקראת פוליכף, משום שהיא מכסה את הבריכה, עוטפת ומגנה עליה מפני עלים, אבק ונזקי חורף.
את הבריכה אין לכסות בכל יום אלא רק אחרי שימוש רציף.
מילוי הבריכה נעשה על ידי צינור או שימוש בחדר מכולות קטן הנמצא בשני סוגי הבריכות הביתיות משם יוצאים המים דרך מסנן ומשאבה עם פיקוד חשמלי.
תחזוקה שוטפת כולל חשמל של בריכות מסוג זה תגיע לסכום של 800-500 שקלים בחודש.
על מנת להגדיל את טווח השימוש בבריכה לחודשים חמים פחות, ניתן לחמם את הבריכה בעזרת גז או בעזרת קולטי שמש אליהם מזרימה משאבת הבריכה את המים דרך ומחזירה אותם מחוממים באמצעות  סירקולציה. עוד טכניקה לחימום הוא שימוש ביריעות גומי שמונחות על גג הבית שאליהם מוזרמים מי הבריכה שם הם מתחממים ומוחזרים אל תוך הבריכה.
לפני שאתם אצים לבריכה השכנה, בדקו טוב את כל האופציות וזכרו שנתונים אלה מתייחסים לבריכה בגודל בינוני, לכן, ניתן להגשים את חלום הבריכה בממדים קטנים יותר.
אם שאיפתכם היא לפצוח כל בוקר בשחייה מרובה ואינטנסיבית, יש לזכור שתמיד תחכה בשקיקה הבריכה העירונית.

כל הזכויות שמורות | A|N|D © 2010

Powered & Designed by comrax