כניסה
בעל מקצוע?
הצטרף למעגל המקצוענים לחץ כאן
תגיות פופולריות

עיצוב מסעדות

האלמנטים בעיצוב מסעדות ובתי אוכל
עיצוב פנים של מסעדות הוא חלק לא מבוטל ממקצוע העיצוב, ומצריך לא מעט תכנון ומחשבה. בהקשר הזה, הרי שיש לייחס חשיבות למספר רב של גורמים: מיקומם של השולחנות, בחירת כלי האוכל, סוג הכיסאות, התאורה, המרחק בין המחלקות השונות, התאמת הצבעים, הוספת פרטי נוי וקישוטים- והרשימה עוד ארוכה.

שיקולים ואינטרסים בעיצוב מסעדות
יש לזכור כי משימת עיצוב מסעדה אינה פשוטה כלל. בשונה מארגון המרחב והאסתטי בבתים פרטיים, למשל, שישרת בעיקר את הטעם האישי של בעליו, מסעדה נועדה לקלוט מאות או אלפי אורחים מדי יום, בעלי סגנון שונה בתכלית.
המשימה, עם כן, תלויה בדבר מרכזי אחד, והוא קליעה לטעמם האישי של כמה שיותר לקוחות, מאחר וזו תעצב הלכה למעשה את חווית הביקור במקום.
אם נצרף לכל זאת, את העובדה שהחלל אמור לפעול ביעילות מקסימאלית בכל רגע נתון, כאשר המטבח מאורגן להפליא, הקשר בין הגורמים המקצועיים השונים ברור וארגון הסביבה מקל על הגשת האוכל לשולחנות השונים,  נבין את הצורך במחשבה מעמיקה, ולא פעם- בייעוץ של בעל מקצוע.
כמובן שישנם אלמנטים שלבעלי המקום אין שליטה עליהם. מרגע בחירת המקום,
הרי שהנוף הנשקף מחלונותיה אינו משתנה באופן תדיר, גודלה נותר קבוע פחות או יותר וכך גם מספר המתחמים.
 שינויים בגורמים אלה כוללים הוצאות כספיות רבות, ולכן רצוי להשקיע, תחת זאת,
את המאמצים בהפקת המקסימום מהשטח הקיים.

המטרה: לשקף את אופי המקום
לקוחות מגיעים אל מסעדה למטרה מסוימת, שלא תמיד נוגעת רק לאוכל. בעוד שבמזללה המגישה מזון מהיר אלמנט יתפוס מקום פחות מרכזי, הרי שבמסעדה גורמה קהל הסועדים יצפה לעיצוב מפואר שיעלה בקנה אחד עם מנות השף.
המשמעות המיידית של עובדה זו היא שאופי המקום צריך להיות מבוטא בעיצובו.
בית קפה רומנטי, למשל, צריך להציע לאורחים שלו אווירה שכזו, אם על ידי נרות, תמונות או בישום. יהיה עליו להקפיד על מרחק לא מבוטל בין השולחנות, שיאפשר פרטיות ואינטימיות. באופן זה, הלקוחות יוכלו לקבל את האווירה שלשמה בחרו במקום.
העיצוב מרכזי להצלחת המסעדה
כאשר אורחים מגיעים למסעדה, מטרת הביקור שלהם עולה על טעימת האוכל.  טיעון מרכזי העולה תדיר בציון מקומות אירוח אהובים, מתייחס לאווירה, אשר בתורה משפיע על הלך הרוח והשיחה.
כאשר ממתינים למנות שיגיעו, וגם כשהצלחות כבר ריקות, אלו הופכים למוצר המרכזי.
לכן, מקום שמצטיין בעיצוב הופך את כל הרגעים האלה לנעימים הרבה יותר.
בנוסף, עיצוב אידיאלי של מסעדה מושך אנשים להתיישב בה. כאשר אחת המנות לא משביעה את רצונם, חלילה, הרי שהעיצוב הוא שעשוי לתת לאורחים את הסיבה לנסות את מזלם פעם נוספת.

כל הזכויות שמורות | A|N|D © 2010

Powered & Designed by comrax