כניסה
בעל מקצוע?
הצטרף למעגל המקצוענים לחץ כאן
תגיות פופולריות

כתבות תכנון פרויקט

11-05-2011
מאמר זה יסקור סוג ריצוף שמתפשט יותר ויותר בעסקים ובבתים – ריצוף בטון.
23-03-2011
בשנים האחרונות חלה בישראל עלייה משמעותית בשימוש במחיצות גבס. אנשים רבים הנערכים לשיפוץ הבית, מגלים את האפשרויות הרבות הנפתחות בפניהם בזכות מחיצות אלו.
22-03-2011
הטכנולוגיה המתפתחת הובילה אותנו לאימוץ אביזרים חדשניים שקשה להבין כיצד הסתדרנו בלעדיהם.
14-03-2011
תהליכי הבירוקרטיה לעתים מובילים להתנגשות אינטרסים בין בעל המבנה המיועד, אשר מטרתו לסיים עם התהליך במהרה לטובת מגורים או השכרת המקום, לעומת האינטרסים של הרשויות שמעוניינות לבצע את הדברים על פי חוק לאחר מתן ההיתרים המתאימים.
13-02-2011
אף שלמראה חלק מרכזי בתהליך עיצוב מחדש של הבית, לעתים קרובות איננו מכירים לעומק את החומרים אשר באמצעותם מתבצעת העבודה. תכונות החומר שבו משתמשים, כגון אטימות ועמידות בפני נזקים, חשובות עד מאוד לצורך העיצוב.
13-02-2011
ברזל הוא היסוד המתכתי הנפוץ ביותר בכדור הארץ. על שמו קרוי עידן שלם בהיסטוריה האנושית - תקופת הברזל, שהחלה לפני כשלושת אלפים שנה, שעה שהאדם גילה את הברזל ואת תכונתו העיקרית: קשיות המאפשרת יצירת כלי נשק קטלניים.
13-02-2011
דוגמא מובהקת לכך הוא תחום חיפוי קירות, אשר עשה מעבר חד מפן פונקציונאלי גרידא לאלמנט עיצובי לכל דבר.
25-01-2011
היא נמצאת בכל מקום – מהרגע שבו אנו מתעוררים בבוקר ועד לרגע שבו אנו מכבים את מנורת הלילה והולכים לישון.
16-01-2011
תכנון תשתית חשמל בבית בעבר היה ברור לכל כי שימוש במקלחת בזמן שדוד המים דולק זוהי פעולה אשר מהווה סיכון רב. הסכנה הכי ממשית בבית הייתה הדלקת דוד למשך זמן ארוך מדי. הפחד הגדול של כולנו היה שהדלקת דוד למשך זמן ממושך עלול לגרום לו להתפוצץ או שחלילה במקום מים ייצא זרם שיחשמל אותנו. ובכן, אל דאגה, רוב תשתיות החשמל המצויות בבתים שנבנו משנות השבעים המאוחרות ואילך מצוידות במפסקי ביטחון המונעים קצרים חשמליים, התלקחויות והתחשמלויות. חשיבות תכנון תשתית החשמל בבית הינה קריטית משום שמערכת החשמל אחראית על תפעול כל המכשירים הביתיים המופעלים בעזרת חשמל. לא יהיה זה מופרך לומר כי זוהי המערכת הביתית הפעילה ביותר ובהכרח המסוכנת והמורכבת ביותר. תכנון מראש – ראש שקט תכנון תשתית חשמל המתאימה למבנה הוא ערובה לביטחון ולתפקוד מערכתי יוצא מן הכלל. מיותר לציין כי רק חשמלאי מוסמך רשאי לתכנן ולהתקין מערכת חשמל לבית. תכנון התשתית כולל התחשבות בכל צרכי החשמל של הבית, החל ממיקום לוחות החשמל והמתגים ועד התקנת נקודות חשמל וגופי תאורה. מיקומי השקעים נקבעים על פי פרמטרים רבים הכוללים: נוחות, נגישות וביטחון ומשתנים מחדר אחד למשנהו. למשל: מיקום השקעים בחדר הילדים לא יהיה זהה לזה של חדר ההורים. תכנון מוקדם, בהתאם לתוכניות הבנייה של המהנדס, מונע מעקפים לא טבעיים והתנגשויות עם תשתיות נוספות בבית כמו צנרת המים וצנרת הגז. סוגי מערכות חשמל כולנו מכירים את מערכת החשמל הרגילה, בה כל הגורמים חוברים לארון חשמל אחד או יותר בעזרת חיווט אנלוגי. כיום השוק מציע מערכת חשמל ביתית חכמה הצוברת תאוצה בקרב צרכנים רבים. בית חכם הוא בית שבו מערכת החשמל על כל מרכיביה מופעלת באמצעות תוכנת מחשב שאליה מזינים נתונים הנוגעים לדפוסי פעולה שונים. שימוש אחד של מערכת זו קשור להפעלה אוטומטית של מתגי האור - כאשר המערכת מזהה תנועה בתוך המרחב היא דואגת להדליק את האורות בבית בלי צורך במגע יד אדם. הדבר נכון גם לגבי תדרי קול וחום. על אף יתרונותיה הרבים, בין השאר שהיא נחשבת לירוקה וחסכונית, חשוב לציין כי מחיר ההתקנה של מערכת זו גבוה וכך גם עלות התיקונים. חשמל (א)סטטי תכנון תשתית חשמל לבית היא פרקטיקה פונקציונאלית מעיקרה. יש לוודא שיהיו מספיק שקעים לכל מכשירי החשמל הביתיים, שיהיו נוחים ולא בולטים יתר על המידה, שארונות החשמל יהיו מעבר לטווח ידם של ילדים קטנים ושכל מפסקי הביטחון והתקנים הבטיחותיים יהיו מיושמים במלואם. יחד עם זאת, כיום יש נטייה לדאוג גם לפן האסתטי של חלקי המערכת הנגלים. למשל, מתגי אור מעוצבים או גופי תאורה שישתלבו בקונספט העיצובי של החלל אותו הם מאירים. הפן האסתטי הוא עוד נדבך בעבודתו של חשמלאי מוסמך ומומחה.
09-01-2011
מאת סיסי יעקבסברג, תמונה: עיצוב גלית טויטו
מי לא מכירה את הדחף העז לביצוע שינויים בבית? הסלון קטן, האמבטיה ארכאית ובמטבח אין מקום. כמו בבית הוריי, כך בבית חברותיי ובביתי, בדרך כלל הנשים מובילות את המהלך המורכב והמייגע לשיפוץ הבית. בני הזוג שלנו נוקטים ברוב המקרים בעמדת השותף השקט, המעוניין להיות צופה בתהליך, אך חס וחלילה לא היוזם.
16-09-2010
שחר שילוח
את סוכות אפשר לחגוג בביאנלה בבת ים או בפסטיבל לונדון לעיצוב, ובין לבין, אם אתם בעניין, להירשם לתחרות אות העיצוב הישראלית. בואו, יש עוד
16-09-2010
מערכת and.co.il
אתם עומדים בפני קנייה או שיפוץ של בית, ולא יודעים עם מי לדבר קודם: האדריכל, הקבלן או מעצב הפנים? מתלבטים בין רצפת קרמיקה לפרקט? הפורומים המקצועיים של and.co.il נועדו בדיוק עבורכם והם המקום לשאול, לחקור ולשתף.
כל הזכויות שמורות | A|N|D © 2010

Powered & Designed by comrax